Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likums paredz, ka, uzsākot darījuma attiecības, bankas un citi likuma subjekti nepieciešamības gadījumā noskaidro, kāda ir klienta līdzekļu izcelsme un materiālo stāvokli raksturojošās labklājības izcelsme. Šie jautājumi ir īpaši aktuāli, ja līdzekļu izcelsme veidojusies no darījumiem ar kriptoaktīviem, paaugstināta riska jomā vai paaugstināta riska teritorijā.
Nav noslēpums, ka pēdējo gadu laikā finanšu sektorā ir piekopta de-risking stratēģija, kas paredz atteikties no riskiem, nevis tos vadīt. Daudzi Latvijas finanšu sektora klienti ir saskarušies ar situācijām, kurās iestāde ierobežo, pārtrauc vai nemaz neuzsāk sadarbību ar klientu, ja tā konstatējusi kādus risku paaugstinošus apstākļus.
BDO komandas sertificētiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu novēršanas un starptautisko sankciju speciālistiem ir pieredze klientu atbalstā gan finanšu iestādēs Latvijā, gan citās ES dalībvalstīs, palīdzot skaidrot klienta līdzekļu un labklājības izcelsmi, tostarp, ar panākumiem esam analizējuši dažādas blokķēžu transakcijas un sagatavojuši atzinumus par klientu labklājības izcelsmi kriptoaktīvu apmaiņas platformām.